Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Özel Jette Sigara İçilir mi ?

Özel Jette Sigara İçilir mi ?

Özel bir jetle sigara içmeyi düşünüyorsanız, önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Özel jetler ticari uçuşlara göre daha rahat bir atmosfer sunarken, sigarayla ilgili kurallar genellikle daha katıdır. Çoğu durumda, özel bir jetle sigara içemezsiniz. Ancak birkaç istisna vardır. Jetin sahibi tarafından işletiliyorsa, sahibi gemide sigara içilmesine izin verebilir. Ek olarak, bazı charter şirketleri belirli özel jet türlerinde sigara içilmesine izin vermektedir, ancak bu giderek daha nadir hale gelmektedir. Özel bir jet rezervasyonu yapmadan önce, şirketin sigara içme politikasını sorduğunuzdan emin olun.

Özel Jetlerde Sigara İçilebilir mi?

Özel jette sigara içmenize izin veriliyorsa, muhtemelen sigara içmek için belirlenmiş alanlar olacaktır. Bu alanlar, dumanın kabin boyunca yayılmamasını sağlamak için tipik olarak iyi havalandırılır. Özel bir jette sigara içme kurallarına uymak önemlidir, çünkü belirlenmiş olmayan alanlarda sigara içmek ağır bir para cezasına neden olabilir. Özel jetle sigara içebilir misin? Çoğu durumda cevap hayırdır. Ancak, birkaç istisna vardır. Belirli bir özel jette sigara içme politikasından emin değilseniz, rezervasyondan önce sorduğunuzdan emin olun.

Aşağıdaki konuya daha derinlemesine bir göz atalım…

Özel Jetle Sigara İçebilir miyim?

Nereye uçtuğunuza bağlı olarak, bu her zaman halka açık bir yerde sigara içmek için geçerli olan yasalarla aynı değildir. Örneğin özel jetler genellikle kamu uçaklarıyla aynı kurallara tabi değildir. Uçak, yolcu ve mürettebat bölmesi iç mekanları için Federal Havacılık İdaresi (FAA) kurallarına uyduğu sürece, özel bir jetiniz varsa veya sahibinin gemide tütün içme iznine sahipseniz, sigara içilmesine izin verilir. Uçak boyunca yeterli miktarda tek kullanımlık kül tablası ve sigara içme yasağı levhası sağlamalısınız. Havaya çıkmadan önce, charter yolcuları, kiraladıkları uçakta sigara içilmesine izin verilip verilmediğini özel uçuş danışmanlarıyla teyit etmelidir.

Özel jette sigara içmenin cezaları

Kamu havayollarının uçuşlarda sigara içilmesine karşı katı kuralları vardır. Bu kuralları ihlal ettiği için para cezaları vardır. ABD vatandaşıysanız, 2.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilirsiniz. Duman dedektörünü yakmaya veya kurcalamaya çalışırsanız para cezası artacaktır. Ayrıca tutuklanabilirsin. Bazı yabancı hava taşıyıcıları uçuşlarında sigara içilmesine izin veriyor. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, verilen cezalarda değişiklik yapılması için baskı yapıyor. Ticari uçuşlarda sigara yasağı özel uçuşlar için geçerli değildir. Bunun nedeni, özel jetlerin aynı düzenlemelere sahip olmamasıdır. Ancak, federal havacılık düzenlemelerini ihlal ettiği için hala cezalar var. Bazı charter jet şirketleri, özel jetlerde tütün içmeyi yasaklar. Ancak, bu tüm özel jetler için geçerli değildir. FAA, yolculara 435.000 dolara kadar para cezası verdi. Bazı durumlarda, yolcu para cezasını sıfıra indirmeyi başardı. Ancak diğer durumlarda yolcu tutuklandı.

Ticari uçuşlara yönelik uçaklarda hala kül tablaları var

Son 20 yıldır çoğu uçakta sigara içmek yasaklanmış olmasına rağmen, bazı özel jetlerde hala kül tablaları var. Ottowose mu yoksa gerçek makale mi oldukları tartışmaya açık, ancak uçakta sigara küllüğünün bulunması hayal gücünün bir ürünü değil. Çoğu ticari uçakta kül tablasız tuvaletler yoktur, bu nedenle yanmak istemiyorsanız uçağın arkasından çıkıp tapuyu kendiniz yapmanız gerekecektir. Bazı havayolları uçaklarında e-sigaraların kullanılmasına izin verirken, bunlar arının dizleri değildir. Yukarıda bahsedilen kül tablasının yanı sıra, bir sigara küllüğünün varlığının başka bir nedeni daha var. Kül Tablasız tuvaletler yangın tehlikesidir, bu nedenle bir sigaranın yangından daha az güvenli bir şekilde atılması mantıklıdır. Uçak tuvaletlerinin kül tablası olmasının birkaç nedeni var ama en önemli nedeni yolcu güvenliği. Kül tablaları, sigara uçlarının kendi başına bir yangın tehlikesi olan çöp kutusuna düşmesini önler.

Özel bir jetin derinlemesine temizlenmesinin maliyeti – sigara içilmesine genellikle izin verilmemesinin büyük bir nedeni

Uçağınızın büyüklüğüne bağlı olarak, uçağınızı temizlemenin maliyeti düşündüğünüz kadar ucuz olmayabilir. Orta boy bir jeti temizlemenin maliyetinin saatte 3.000 ila 6.000 dolar arasında değişeceği tahmin edilirken, tam boyutlu bir jet sizi saatte 5.600 ila 11.000 dolar geri alacaktır. Jetinizin bakım maliyeti, uçağınızın yaşı ve durumu ile yapacağınız uçuş sayısı dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından belirlenecektir. Fiyat teklifi istemek için en uygun zaman mesai saatleridir. Uçağınızın yaşına ve durumuna bağlı olarak, uçmasını sağlamak için yakıt ve bakım hizmetleri için ödeme yapmanız gerekebilir. Uçuş maliyetinin yanı sıra, iniş ve park ücretleri için de faturalandırılacaksınız. Özellikle uçağınız ihtiyacınız olduğunda havada değilse, bu maliyetler için vaktinden önce bir çözüm üzerinde anlaşmak akıllıca olacaktır

Özel jet/helikopter kiralamak istiyorsanız bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir