Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Özel Jetler Ticari Havayollarından Daha Mı Güvenli?

Özel Jetler Ticari Havayollarından Daha Mı Güvenli?

Hava yolculuğu, etrafta dolaşmanın en güvenli yoludur. Bu gerçek yıllardır doğruydu. Ve hava yolculuğu artık daha fazla tercih ediliyor. Bunun sebebi daha konforlu, daha hızlı olmasıdır. Büyük veya küçük her olayın bağımsız bir komisyon tarafından gözden geçirildiği, dünya lideri güvenlik sistemleri sayesinde ticari bir uçakla uçmak tren, otobüs ve arabalardan daha güvenli sıralarda yer alıyor. Buna rağmen, insanların% 40’ı uçaklarda rahatsız olduğunu bildiriyor. Bu, çok daha küçük olan ve dolayısıyla gökyüzünün kaprislerine karşı daha savunmasız hisseden özel jetlerde daha da artar. Bununla birlikte, özel jetler birçok özel seyahat türünden daha güvenli kalır ve en azından bir şekilde ticari jetlerden daha güvenlidir, esas olarak gökyüzündeki uyarlanabildiklerine kadar. Kiralık jet fiyatları sandığınızdan daha ucuz! Genel olarak, nüfus aynı fikirde görünüyor. Özel jet şirketleri, Covıd-19 döneminde birçoğunun bunu değerli bir masraf olarak gördüğü 2020’den bu yana artan talep yaşadı. Şimdi bile, virüsün tehdidi azaldığında, rakamlar yüksek kalıyor. Burada, özel jetlerin genel olarak olduğundan daha güvenli kabul edilmesinin bazı nedenlerine bakıyoruz.

Özel jetler özel terminallerden uçuyor

Özel jet yolculuklarının büyük çoğunluğu özel bir terminalde başlar ve çoğu durumda yolcular tüm alana sahip olduklarını bulmak için gelirler. Air Charter Service tarafından yapılan bir araştırma, tipik bir özel jet yolculuğunda yolcuların ticari bir havalimanında tipik bir yolculukta 600 kişiye kıyasla dört kişiyle karşılaştığını buldu. Bu fark şaşırtıcı. İş veya birinci sınıf uçuyor olsanız ve bir iş salonunun mahremiyetinin tadını çıkarsanız bile, çalışma, check-in, göçmenlik kontrolü ve bagaj toplama sırasında ortalama 136 kişiyle karşılaşacağınızı buldu.

Özel bir terminalde, uçuşunuz kalkıştan 15 dakika önce varırsınız ve çoğu güvenlik kontrolü varışınızdan önce tamamlanır. Her iki durumda da en sessiz ticari havaalanlarından bile çok daha hızlı ve daha basit olacak olan check-in veya güvenlik sırasında asla kuyruk olmayacaktır. Bazı özel havaalanları da sizi bırakacak ve asfaltta alacak bir araba ayarlayabilir ve bu da insan teması ihtiyacını daha da azaltır. Özel Jetler Daha Güvenli Özel jetlerde çok daha az insan var Özel Jetler Daha Güvenli Özel jetlerde güvenlik önlemleri alınıyor
Söylemesi kulağa açık geliyor, ancak özel bir jetin gemide daha az kişinin olması, Covıd-19 bulaşmasına karşı korunmayı son derece kolaylaştırıyor. Örneğin, özel jet şirketi Forjet Havacılık, her mürettebat üyesinin ve pilotun virüsten arınmış olduğundan emin olmak için sıkı bir test rejimi başlattı.  Ve bu sürede tüm mürettebat üyeleri, antikor testleri de dahil olmak üzere düzenli olarak test edilir ve her yolcu, gemiye binmeden önce semptomlar açısından taranır. Şirket ayrıca mürettebat üyeleri için ticari seyahati büyük ölçüde azaltmak ve seyahatlerinde Covıd-19’a yakalanma şansını azaltmak için çok çalıştı.

Havanın üstünde uçarlar

Özel jet güvenliğiyle ilgili en büyük endişelerden biri, ticari bir uçaktan çok, çok daha küçük olmalarıdır. Doğal olarak, insanlar sonuç olarak elementlere, özellikle türbülansa karşı daha savunmasız oldukları sonucuna varırlar. Ve bir jetin rüzgarlı koşullarda daha fazla hareket edebileceği doğru olsa da, gerçekte çeviklikleri ve üstün performansları, kötü hava koşullarının çoğundan kaçınmalarını sağlar.

Ticari havayolları 33.000ft ile 38.000ft arasında seyir yaparken ve çok nadiren bunun üstüne veya altına gitme izni alırken, birçok özel jet 40.000ft’nin üzerinde çalışır ve bazıları durum gerektiriyorsa çok daha yükseğe çıkabilir. Örneğin Embraer Phenom 300E, 45.000ft’ye kadar yüksekliklere ulaşabilir. Son olarak, ticari jetler katı uçuş yollarına bağlı kalmak zorunda kalırken, özel jetler yolları çok daha düzenli bir şekilde değiştirebilir ve hava koşullarıyla ilgili olarak hareket edebilir.

Hemen hemen her havaalanına inebilirler

Bir uçağın herhangi bir nedenle inmesi gerekiyorsa, ticari bir uçaktan ziyade özel bir uçakta olmayı tercih edersiniz. Bir Airbus A380 veya bir Boeing-777’de uçuyorsanız, bir pilot gereken pistin uzunluğu nedeniyle yalnızca büyük havaalanı merkezlerine inebilir. Acil bir durumda, bu genellikle arkanı dönüp uçuşunuzun başladığı yere geri dönmek anlamına gelir. Buna karşılık, özel bir jet kısa sürede ülkedeki hemen hemen her havaalanına inebilir.

Uçak kiralama sandığınızdan daha kolay! Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir