Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Özel Jet Ne Kadar Uzağa Uçabilir?

Özel Jet Ne Kadar Uzağa Uçabilir?

Şu anda dünya genelinde aktif olan yaklaşık 21.979 özel jet var. İster iş ister eğlence amaçlı olsun, hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen insanlarla, özel bir uçuşa olan talep genellikle yüksektir. Bu, potansiyel el ilanlarını, özel bir jetin nereye gidebilecekleri ve oraya ne kadar hızlı gidebilecekleri hakkında bir fikre sahip olmaları için ne kadar uzağa uçabileceklerini merak ediyor.

New York, Londra, Paris ve İstanbul, yönetici seyahatlerinin merkez üssüdür ve genellikle uluslararası seyahat eden çalışan profesyoneller için en iyi destinasyonlardır. Tahiti, Maui ve Paris, eğlence amaçlı uçanlar için en iyi üç destinasyondur. Özel jetler size zaman kazandırır, o kadar ki, İstanbul’dan Paris’e bir uçuşta, ticari uçağa karşı özel uçtuysanız dokuz saat kadar bir fark yaşayabilirsiniz.

Özel uçmak bir lüks biçimidir ve bu tür lüks seyahat tarzından yararlanmak çok uzak olmasa da, transatlantik, transpasifik, transindiyen ve hatta transpolar uçuşlardan yararlanmak da zor değildir. uçak kiralama yaptığınız zaman jetin sizi ne kadar uzağa götürebileceğini ve oraya ne kadar hızlı ulaşmayı bekleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Özel Bir Jet Ne Kadar Uzağa Uçabilir?

Peki, özel bir jet ne kadar uzağa uçabilir? Özel bir jet menzili genellikle 2.000 ila 10.000 deniz mili arasında olacaktır. Farklı uzun menzilli özel jetler vardır, bu nedenle ne kadar mesafeyi kapsayabilecekleri jetin boyutuna bağlı olacaktır.

Uçağın taşıdığı ağırlık, yakıt ikmali yapmadan önce ne kadar hızlı gidebileceği ve ne kadar uzağa gidebileceği konusunda da büyük bir fark yaratacaktır. Özel bir jetin yakıt kapasitesi genellikle saatte 134 ila 222 galon arasında değişir. Yakıt kapasitesi ayrıca uçağın boyutuna ve ağırlığına da bağlı olacaktır.

Örneğin Boeing Business Jet 777X, en uzun menzilli özel jettir ve yaklaşık 11.645 deniz mili yol kat edebilir. Bu uçak her deniz mili için en az 48 pound jet yakıtı yakıyor.

Ortalama olarak, özel bir jet, yakıt ikmali yapılmadan önce beş ila altı saat boyunca herhangi bir yere gidebilir. Bazıları yakıt ikmali yapmadan önce 16 saat uçabilir. Yakıt ikmaline gerek kalmadan en uzak mesafeye gidebilen en uzun menzilli özel jetler için en iyi seçeneklerden biri Bombardier Global 7500’dür.

Uzun Menzilli Özel Jetler Nelerdir?

Uzun menzilli jetler, özel bir havayolu veya acenteyle uçmanın halihazırda lüks seçeneklerinin lüks seçeneğidir. Aileler veya büyük gruplar için harika olan çeşitli yolcuları barındırabildikleri için uzun menzilli kiralık jetlerle küresel seyahat daha basittir. Bu jetler, daha uzun süre yakıt ikmali yapmaya gerek kalmadan uzun mesafeler kat edecek şekilde donatılmıştır.

Bu, konaklamaları atlamak ve artan alan ve konfor anlamına gelir. Seyahat planlarınızda gelişmiş bir özel uçağa sahip olmak, daha hızlı uçuşları da mümkün kılar. Londra’ya sadece altı saatte, Tokyo’ya ise yedi saatte varabilirsiniz.

Özel seyahatin ardındaki popülerlik, önemli zaman tasarrufu ve rahatlıktan kaynaklanmaktadır. Bütün bir aile havaalanına gittiğinde, otoparkı koordine ettiğinde, güvenlikten geçtiğinde ve koltuklarına ulaştığında, bu birkaç saat boşa harcanır.

Aileler birlikte seyahat ederken veya büyük gruplar seyahat ederken, seyahatlerinizi erken ayırmadığınız sürece genellikle bir uçuşta ayrılacağınızdan bahsetmiyorum bile. Özel bir uçuş bu potansiyel sorunları gündeme getirmez.

Yükseltilmiş Bir Sınıfla Özel Uçuş ve Ticari Uçuş Arasındaki Farklar
Seçtiğiniz sınıftan bağımsız olarak özel uçmak ile ticari uçmak arasında bazı temel farklar vardır. İş veya birinci sınıf uçarken bile, yine de sahip olabileceğiniz koltukla sınırlısınız. Ticari uçuşlar seyahat etme şeklinizi kısıtlarken, özel uçuşlar size daha fazla alan ve daha fazla özgürlük sağlar.

Özel uçakla ticari uçmanın fiyatı bile belli bir noktada düşebilir. Özel bir jet saatte binlerce arasında değişebilirken, sık uçan bir yolcuysanız, genellikle ayda birden çok kez uçan ticari uçağa kıyasla fiyatı buna değecek üyelikler ve anlaşmalar vardır. Ayrıca, avantajlar, uçan reklamların sıklıkla sunduğu güçlükten daha ağır basar.

Özel bir jetin sunduğunu fark edebileceğiniz birkaç şey şunlardır;

Maksimum etkinlik
Daha hızlı kalkış ve varış saatleri
Daha az kalabalık
Kişiye özel hizmet
Kendi programınıza göre seyahat etmek
Gerçek gizlilik
Buna karşılık, ticari uçuşlar o kadar çok avantaj sunmuyor.

Her uçuş gerektiğinde kalabalık havaalanları ve pahalı biletler
Mekik ile havaalanına gidip geliyor
Esneklik eksikliği
Alt uç hizmet
Ne yazık ki, ticari uçuşlar çok daha fazla koordinasyon gerektiriyor. Bu uçuşların sadece daha büyük havalimanlarına da erişimi var.

Sık uçan yolcuların özel olarak uçması genellikle daha uygundur çünkü bu uçakların daha geniş bir havaalanı ağına erişimi vardır. Kiralanan uzun mesafeli uçuşlar, ticari kırmızı gözlere iyi alternatiflerdir ve kısa süreli geziler, toplantılar, tatiller ve bir günlük konaklamalar için hızlı varışlar elde etmek için harika seçeneklerdir.

Özel Uçuşlarla Zamandan Tasarruf Edin

Hızlı ve konforlu seyahate meraklı olanlar genellikle “özel bir jet ne kadar uzağa uçabilir” diye merak ederler. Kiralık uçaklar uzun mesafeli yolculukları daha az güçlükle yapabilir ve yolcuların yapmak istediği yolculuklara uyum sağlayabilir. Gezginler, üst düzey hizmet, bekleme süresi yok ve daha iyi seyahat verimliliği ile yönetici muamelesi görürler.

Özel uçuşlar, tatilleri için özelleştirilmiş bir ulaşım tarzına sahip olmak isteyen aileler, mahremiyete değer veren yüksek profilli kişiler ve sık sık iş için seyahat eden profesyoneller arasında popülerdir. Seyahat şeklinizi başka bir seviyeye taşımak için özel uçuş kiralama hakkında daha fazla bilgi edinmek için ekibimizle iletişime geçin.

 

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir