Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Özel Jet Kiralama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Özel Jet Kiralama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hiç özel jet kiralamayı düşündün mü? Süreç zor mu? Herkes kiralık özel bir jet ayarlayabilir mi? Bu seyahat seçeneğinin sizin için olup olmadığını gerçekten bilmek istiyorsanız okumaya devam edin. Bir sonraki iş veya eğlence seyahatiniz için bir jet bulma ve rezerve etme süreci hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Kimler Jet Kiralama Ayarlayabilir?

Bunu yapacak kaynaklara sahip olmaları koşuluyla hemen hemen herkes özel bir jet kiralayabilir. Bu, bir iş gezisi için bir jet rezervasyonu yapabileceğiniz anlamına gelir. Bunun nedeni aileyi tatile çıkarmak da olabilir. Bir yıldönümünü kutlamak veya muhtemelen evlenme teklif etmek için romantik bir ortam yaratmak istiyorsanız, sadece sizin için ve o özel biri için kiralık özel bir jet ayarlamayı bile düşünebilirsiniz.

Hemen bir yere gitmem gerek. Ne zaman gidebiliriz?

Politikalar bir kiralama hizmetinden diğerine farklılık gösterse de, çoğu son dakikada gelen seyahatleri yönetmek için kurulur. Bir hizmetin iki saat önceden bildirimde bulunarak uçuş sunması alışılmadık bir durum değildir.

Bu, en büyük müşterinizin sabah ilk iş sizi görmek istediğini saat 3: 00’te öğrenirseniz, işten çıktığınızda gitmeye hazır özel bir jete sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Bu düzenleme, varış noktanıza ulaşabileceğiniz, bir otele giriş yapabileceğiniz, bolca dinlenebileceğiniz ve sabah müşteriyle buluştuğunuzda en iyi durumda olabileceğiniz anlamına gelir.

Rezervasyonumu Onayladıktan Sonra Programda Değişiklik Yapabilir miyim?

Çoğu charter hizmeti, rezervasyonunuz yapıldıktan sonra bir programda değişiklik yapmak üzere ayarlanmıştır. Bu, aynı zamanda toplantıya giden veya tatili sizinle birlikte geçiren birini alabilmeniz için yol boyunca bir iniş yapmayı içerebilir.

Bir iş gezisi durumunda, planlardaki bir değişiklik, büyük bir havaalanına inmemeye karar vermek gibi bir şey olabilir, ancak müşteriniz toplantı için şehre gitmek yerine evde buluşmaya karar verdiği için daha küçük bir uçak pistine inmek gibi bir şey olabilir. Mekan değişikliğini son dakikaya kadar bilmiyor olsanız da, charter hizmeti uçuş planını kolayca değiştirebilir, böylece daha küçük piste iniş izni olur.

Hangi Kimlik Bilgilerine ihtiyacım var?

Yurtiçi veya yurtdışı herhangi bir ticari uçuşta olduğu gibi aynı kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Bu, uluslararası bir yere uçmayı planlıyorsanız, bir fotoğraf ve geçerli bir pasaport içeren kabul edilebilir bir kimlik biçimi anlamına gelir. Varış noktasında gerekli başka belgeler varsa, bunlar uçuş kalkmadan önce elinizde olmalıdır.

İptal Etmem Gerekirse Ücrete Tabi Olur muyum?

Tipik kiralama hizmeti, müşterinin özel bir jet rezervasyonu yapmasını kolaylaştırır. Çoğu, bir ücret ödemeden iptal edebileceğiniz kısa bir süreye izin verir. Bu pencere geçtikten sonra, iptal için bir şeyler ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Örneğin, yolculuktan dört gün önce bir jet rezervasyonu yaparsınız. Hizmetin, seyahati iptal etmek için en az 24 saat önceden aramanıza izin verecek bir iptal penceresi vardır. Bu seyahatin sabahını ararsanız, bir iptal ücreti borcunuz olacaktır.

Bir Koltuk Alabilir miyim?

Bir jet kiraladığınızda, hepsini kiralıyorsunuz. Bu, jet üzerindeki her koltuğun uygun gördüğünüz şekilde kullanmak için size ait olduğu anlamına gelir. Bu, birkaç kişiyle seyahat ederken iyi çalışır, çünkü gemide bir kişi mi yoksa on kişi mi olduğu aynı fiyattır.

Çoğu charter hizmetinin farklı oturma kapasitelerine sahip jetleri olduğunu unutmayın. Yolculukta sadece bir veya ikiniz olacaksınız, kiralanması daha az maliyetli olan daha küçük jetler var. Charter servisiyle iletişime geçtiğinizde ve kaç kişinin gideceği hakkında bilgi verdiğinizde, personel, kalkış noktanız ile varış noktanız arasındaki mesafenin yanı sıra koltuk kapasitesine bağlı olarak belirli tipte jetler önerecektir.

Tipik bir Charter Jetinde Kaç Koltuk vardır?

Toplam yolcu kapasitesi altı adede kadar olan daha küçük jetler vardır. Diğerleri sekiz kişiye kadar ağırlayacak. En büyük özel charter jetlerinin 18 yolcuya rahatça oturabilecek alana sahip olduğunu göreceksiniz.

Daha büyük jetlerin daha fazla olanaklara sahip olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Bu, daha küçük jetlerin geniş ve rahat olmadığı anlamına gelmez. Bu sadece sizin ve iki veya üç arkadaşınız için bir dinlenme alanına sahip olmak yerine, alanın rahat ve ferah bir oturma alanına sahip olmanızı sağlamaya daha fazla ayrılmış olduğu anlamına gelir.

Özel Jet Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Özel bir jet kiralamanın maliyetini belirleyen bir dizi faktör vardır. Biri toplam oturma kapasitesi ve jetin hızı ile ilgilidir. Diğer bir önemli faktör, menşe noktanız ile varış noktanız arasındaki mesafedir. Birçok charter hizmeti, varış noktasına varış ile dönüş yolculuğu arasında sadece birkaç saatlik bir gidiş-dönüş planlıyorsanız da dikkate alır.

Maliyeti belirlemeye yönelik en iyi yaklaşım, bir hizmetle iletişime geçmek, ne tür bir seyahat planladığınızı özetlemek ve fiyat teklifi istemektir. Zaman tasarrufunu, rahatlığı ve charter uçuşlarına katılmanın sunduğu diğer avantajları hesaba kattığınızda, fiyatın buna değmesi muhtemeldir.

Nasıl Ödeyeceğim?

Birçok charter hizmeti, ücretin tamamını veya en azından çoğunu önceden gerektirir. Çoğu banka havalesini tercih eder, çünkü bu ödeme şekli hızlı bir şekilde onaylanabilir. Kredi kartı ödemelerini kabul edecek bazılarını bulacaksınız. Bir iş gezisine gidiyorsanız ve işvereninizin charter hizmetinde bir hesabı varsa, uçuş maliyetinin faturalandırılması mümkün olabilir. Jet rezervasyonu yapmadan önce ödeme düzenlemeleri hakkında her zaman charter servisine danışın.

Özel bir Jetle Ne kadar Uçabilirsiniz?

Kiralık bir jetle binlerce mil seyahat etmek mümkündür. Seçtiğiniz jetin mesafesine ve türüne bağlı olarak, yol boyunca bir yakıt durması gerekebilir. Rezervasyon yaptırıp jet tipini seçtiğinizde, personel durmanız gerekip gerekmediğini veya jetin yakıt kapasitesinin herhangi bir durak olmadan varış noktanıza kadar seyahat etmenize izin verip vermeyeceğini size bildirecektir.

Tek Yönlü Bir Seyahatin yanı sıra hızlı bir Gidiş-Dönüş Rezervasyonu yapabilir miyim?

Charter hizmetleri genellikle hızlı bir yolculuk yapması ve aynı gün daha sonra geri dönmesi gereken müşterileri ağırlamaktan mutluluk duyar. Bu, boş bacak uçuşu olarak bilinen şeyden kaçınmaya yardımcı olur. Jetin herhangi bir yolcu olmadan orijinal şehre dönmesi gerekmektense, hizmetin tümü, siz işinizi yürütürken pilotun pistte kalmasını sağlar. Strip’e geri döndüğünüzde, jet sizi eve getirecektir.

Charter Uçuşlarına Binmek için Belirlenmiş Alanlar var mı?

Charter uçuşları alan birçok terminal ve şeridin biniş ve kalkış için belirlenmiş alanları vardır. Bunlar genellikle sabit tabanlı operatör terminalleri veya kısaca fbo’lar olarak adlandırılır. Havaalanına vardığınızda bir temsilcinin sizinle buluşması ve jetinizin beklediği terminale kadar size eşlik etmesi alışılmadık bir durum değildir. Bazı durumlarda, uçağa binmek için dışarı çıkarsınız. Diğer tesislerde, bir araba doğrudan jete kadar gidebilir, sizi dışarı çıkarabilir ve ardından jet kalkış hattına geçmeden önce şeritten uzaklaşabilir.

Ne Kadar Bagaj Getirebilirim?

Herhangi bir ek ücret ödemeden getirebileceğiniz bagaj miktarı değişecektir. Çoğu uçakta, her yolcunun taşıma çantasına ve bir çantanın istiflenmesine izin verilir. Daha büyük charter jetleri ile ek parçalara yer var.

Bu, siz ve diğer birkaç kişi bir ticaret fuarına katılıyorsanız ve şirket sergisini kurmak için getiriyorsanız kullanışlıdır. Her yolcu için kişisel bagajın yanı sıra sergiyi içeren kasaları, sergileyeceğiniz broşürleri ve diğer eşyaları ve hatta serginin bir parçası olarak kullanmayı planladığınız görsel-işitsel ekipmanları taşımak da mümkündür.

Ne getirebileceğinizden emin olmak için, uçuşu kiraladığınız sırada personel ile konuşun. Temel maliyetin bir parçası olarak izin verilenin üstünde ve ötesinde bagaj ve diğer eşyalarla ilgili ek ücretler hakkında ayrıntılı bilgi sağlayabilirler.

Özel Jet Daha mı hızlı?

Özel bir jeti tercih etmenin ticari bir uçuşa çıkmaktan daha hızlı olduğu zamanlar kesinlikle vardır. Zaman tasarrufunun bir kısmı, havaalanına vardığınız anda yola çıkabilmenizle ilgilidir. Binip yola çıkana kadar bir kapıda saatlerce beklemek yok.

Bir charter jet ayrıca daha doğrudan ve aynı zamanda ticari uçuşlarla ilgili bazı hava trafiğinden nispeten arınmış bir uçuş planı kullanma eğilimindedir. Sonuç olarak, birkaç saat sürebilen ticari bir uçuş, özel bir charter jeti kullanılarak bir saatten fazla süremez.

Özel Jetler Daha Güvenli mi?

Özel bir jetle seyahat etmeyi seçmek, en azından ticari bir uçuş yapmak kadar güvenlidir. Bazı açılardan, çok daha güvenli. Tüm charter jetleri, ticari muadilleri için geçerli olan aynı güvenlik gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu, sürekli bakım, bir havalimanından veya pistten ayrılmadan önce kapsamlı kontroller ve hatta havadayken bir dizi güvenlik kontrolü anlamına gelir.

Charter şirketleri tarafından seçilen pilotlar, ticari jetleri uçuran pilotlarla aynı eğitim ve kimlik bilgilerine sahiptir. Bu, güvenlik protokollerini tam olarak anladıkları ve bir sorun ortaya çıkması durumunda yolcuları nasıl koruyacaklarını bildikleri anlamına gelir.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir