Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Özel Bir Jet Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Özel Bir Jet Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Özel Bir Jet Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Yolda gümüş bir jetin önden görünümü Jetin boyutu ve türü, varış noktanıza olan mesafe ve daha fazlası dahil olmak üzere özel bir jet kiralamanın maliyetini belirleyen birçok faktör vardır. Charter uçağınızı seçerken hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine bir göz atıyoruz.

Özel Uçmak Ne Kadara Mal Olur?

Özel jet kiralamanın birçok avantajı sayesinde, her zamankinden daha fazla kişi özel jet kiralama ile seyahat ediyor. Dünya, Covıd-19’un neden olduğu küresel pandemiden hala yavaş yavaş uyanırken, özel uçmak size sağlıklı bir sosyal mesafeyi korurken ve yoğun havaalanlarından ve kalabalıklardan kaçınırken tekrar seyahat etme fırsatı veriyor.

Kulağa inanılmaz gelebilir, ancak özel jet kiralama maliyetleri son zamanlarda o kadar düştü ki, fiyatlar ticari uçuşlarda birinci ve birinci sınıf biletlerle bile rekabet ediyor. Ancak şu anda özel jet maliyetlerinin neye benzediğine girmeden önce, içeri girebileceğiniz birkaç soruyu cevaplayalım.

Özel jet almak mı yoksa kiralamak mı daha ucuz?

Sık sık kiralama yapsanız bile, yeni bir uçak satın almasanız bile, bir tane satın almak yerine özel bir uçak kiralamak neredeyse her zaman daha ucuzdur. Bir başlangıç için hangi uçağın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğu gibi özel bir jet satın alırken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör vardır. Çoğu özel uçakla birlikte gelen (tipik olarak) büyük fiyat etiketinin yanı sıra, dikkate alınması gereken bakım, personel ve işletme maliyetleri vardır.

Özel bir uçak kiralarken veya kiralarken, sahiplikle ilgili bakım ve işletme maliyetleriyle uğraşmak zorunda kalmadan özel bir jete sahip olmanın tüm avantajlarından yararlanırsınız. Sadece bu da değil, sahip olduğunuz tek uçakla sınırlı olmak yerine, her yolculuk için hangi uçağın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna siz karar verirsiniz – tüm özel uçaklar her uçuş veya pist için uygun değildir.

Yani ya hayallerinizdeki kişiye özel lüks uçağa milyonlar harcayabilir ya da ihtiyacınız olduğunda uçak kiralamanın ne kadar ucuz olduğunu bu rehberle öğrenebilirsiniz.

Özel jet kiralama ücretine başka neler dahildir?

İster iş ister eğlence amaçlı olsun, Air Charter Service (ACS) ile özel bir jet kiraladığınızda, paketinize bir dizi hizmet dahildir.

Başlamak için, arzu ettiğiniz özel uçakla seyahat etmeniz garanti edilir. 50.000’den fazla özel uçağa erişim sayesinde, yolculuğunuz için her zaman mükemmel uçağı tedarik edebiliyoruz. Bunun da ötesinde, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizi jetleme konusundaki 25 yılı aşkın deneyimimiz ve bu süre zarfında kurulan satın alma gücümüz ve itibarımız, sizin için mümkün olan en iyi özel uçak maliyetlerini güvence altına almamızı sağlıyor. Bu, her zaman en uygun maliyetli özel kiralama çözümlerine erişebileceğiniz anlamına gelir.

Uçuşunuz sırasında bile programınızı her zaman kontrol edersiniz. Sizi ticari uçuşlara bağlayabilir veya hatta kendi özel tarifenize göre uçmanıza izin verebiliriz. Gereksinimleriniz ne olursa olsun, kişisel hesap yöneticiniz yolculuğunuzu istediğiniz gibi yönetmenize ve planlamanıza yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.

Varış noktanıza vardığınızda, brokerlerimiz uçaktan indikten sonra nasıl seyahat etmek istediğinize bağlı olarak Meet&Greet hizmeti veya kiralık araba düzenleyebilir. Küresel kapsamımız ve uzmanlığımız, konaklamanız için güzergahlar oluşturmanıza yardımcı olmamızı sağlar – ofis ağımız size küresel ölçekte yerel bilgi sağlamak için oradadır.

Neden özel uçak kiralamalısınız?

Özel bir jetle uçmak aslında düşündüğünüzden daha uygun maliyetli olabilir – havaalanı zamanından tasarruf etmenizi, seyahat yorgunluğunu en aza indirmenizi, gemideyken iş verimliliğini optimize etmenizi ve seçtiğiniz bir zamanda sizi varış noktanıza yaklaştırmanızı sağlar. Tasarruf edilen paranın yanı sıra, özel uçmanın avantajları, seyahat ederken Covıd-19’a maruz kalma riskinizi azaltmanıza yardımcı olur. Kuyrukları ve güvenlik kontrollerini atlamanıza izin verilmesi, havaalanında hızlı ve verimli bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Ve tabii ki, havaalanında daha az zaman harcanması, diğer insanlarla yakın temas kurma riskinin azalması anlamına geliyor.

Ayrıca, uçuşunuz kalkmadan sadece birkaç dakika önce gelmeniz gerekir, böylece havaalanında takılmak için zaman harcamanıza gerek kalmaz, yolcuların geri kalanından iyi bir sosyal mesafe tutmak için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız.

“Forbes’in En Zenginleri” listesindeyseniz veya A listesindeki bir ünlüyseniz, sonraki birkaç maaş çekiniz kendi özel jetinizi kapsamalıdır – yeni Cessna Citation CJ4 yaklaşık 9,15 milyon dolara mal olacak. Bozuk para, değil mi? Ancak gezginlerin çoğunluğu için özel jet kiralama daha iyi bir seçenektir. Özel uçak kiralama, yüksek fiyat etiketi olmadan özel bir jete sahip olmanın tüm avantajlarını ve sürekli bakım ve bakım zorluğunu sunar.

Ayrıca bir uçakla yetinmeye de gerek yok. Hafta sonu için İstanbul’a atlamak, yolculuk için tüm toplantı odanızı yurtdışına götürdüğünüzden farklı bir uçak gerektirir. Bir jet kiraladığınızda, her uçuşta ihtiyaçlarınız için en uygun maliyetli uçağı seçersiniz.

Hafif bir jet veya hava taksisinde charter uçuşu ne kadardır?

Şehirde ne zaman bir başlık oyunu olsa, en yakın havaalanındaki önlüğün üzerine kanat kanat park etmiş özel jetler göreceksiniz. Özel bir helikopter kiralama (veya hava taksisi) havaalanı scrum’unu yenmenize yardımcı olacaktır. Sikorsky S-76, 1970’lerden bu yana üç yolcuyu rahat bir şekilde iş ve eğlence yerlerine taşıyor. Düzenli geliştirmeler, S-76’yı daha düşük maliyetle ciddi şekilde etkileyici bir seyahat çözümü haline getirdi.

İstanbul’da bir hafta sonu için Hawker 400 gibi özel bir jet kiralama turbopropunu düşünün. Bu popüler banliyö uçağının New York’tan Montauk’a uçması yaklaşık 2.400 dolara mal olurken, Montauk’tan White Plains’e 40 dakikalık bir uçuş için Piper PA-34 Seneca kiralamak yaklaşık 2.800 dolardan geliyor.

Ailenizi ve arkadaşlarınızı yanınıza alıyorsanız (tüm bu ekstra bagaj!), yaklaşık 3.300 $ ‘lık özel bir charter uçuş maliyeti için yolculuğu 30 dakikadan daha kısa sürede tamamlayabilen bir Cessna Citation CJ3 hafif jetine yükseltebilirsiniz.

Turboproplar ve hafif jetler, örneğin Los Angeles’tan Las Vegas’a kısa yolculuklar için mükemmeldir. Bir Cessna Citation Mustang, sizi ve üç ek yolcuyu yaklaşık 3.000 $ ‘lık bir maliyetle yaklaşık bir saat içinde ışıklar Şehri’ne götürecek.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir