Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Evcil Hayvanlarla Özel Jet ile Uçmak

Evcil Hayvanlarla Özel Jet ile Uçmak

Evcil hayvanınız ailenizin bir üyesidir ve tıpkı ailenizin diğer üyeleri gibi evcil hayvanınızın da uçuşunuzda yanınızda olmasını istersiniz.

İster tatile gidiyor olun, ister tüm aile üyelerinizin yanında olmasını isteyin, ister sadece arkadaşlığınızı isteyen bir evcil hayvanla iş gezisine çıkıyor olun, evcil hayvanları uçağa getirmek pazarlık konusu olmayan bir gereklilik olabilir.

Evcil hayvanlarla seyahat etmenin önemi nedeniyle, Forjet Havacılık olarak evcil hayvanları özel jetlerle almak için bir rehber hazırladık. Evcil hayvanlarla uçmak hakkında bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin!

Evcil Hayvanınızı uçurmanın insancıl yolu

Özel jet evcil hayvan seyahatiyle ilgili en iyi şey, evcil hayvanınızın uçması için en insancıl yol olmasıdır. Evcil hayvan dostu özel uçaklarda, evcil hayvanlarınız sizinle birlikte seyahat eder ve size sunulan tüm lükslerin tadını çıkarır. Evcil hayvan dostu özel jet charter uçaklarını gerçekten takdir etmek için öncelikle ticari uçuşlarda evcil hayvanlar için nasıl bir şey olduğunu anlamanız gerekir. Ticari bir uçuş için havaalanına vardığınızda, evcil hayvanlarınızın yanı sıra güvenlik gösterimlerinden geçmek için fazladan zaman ayırmanız gerekir. Uçuşunuzu beklerken, egzersiz veya banyo molaları için neredeyse hiç fırsat olmadan evcil hayvanınızı kısıtlamanız gerekecek.

Sonunda uçağa binebildiğinizde, evcil hayvanınızı yalnızca kafesi koltuğunuzun altına veya üst bölmeye sığacaksa kabinde yanınıza alabilirsiniz. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın kafesi bu alanlardan birine sığabilse bile, evcil hayvanınız tüm uçuş boyunca hala kafesinin içinde sıkışıp kalır. Evcil hayvanınız uçuşta yanınızda bulundurulamayacak kadar büyükse, kargo ambarına yerleştirilir. Uçak kargo ambarları sıcaklığı, basıncı ve oksijeni düzenler, ancak ana kabinde düzenlendikleri kadar yakın olması gerekmez. Bu, evcil hayvanınızı aşırı durumlarda yaralanma, rahatsızlık ve hatta ölüm riskine sokabilir.

Ticari uçuşlarda evcil hayvan yaralanmalarının ve ölümlerinin sık sık meydana gelmediğini unutmayın, ancak yine de zorunda kalmazsanız almamanız gereken bir risk değildir. Yaralanma olmasa bile, evcil hayvanınızın tüm süre boyunca kafeste kalması gerektiğinde uçuş yine de rahatsız edici olabilir. Aslında, evcil hayvanların ticari uçuşlarda karşılaştığı zorlukların bir sonucu olarak, Amerika Birleşik Devletleri Humane Society, ticari olarak uçmanız gerekiyorsa hayvanları evcil hayvan bakıcısıyla bırakmanızı önerir.

Forjet Havacılık olarak işleri farklı yapıyoruz. Ticari bir uçuşta, evcil hayvanınızın uçuş sırasında nerede barındırıldığı ve onlara nasıl davranıldığı üzerinde temelde hiçbir kontrolünüz yoktur. Yine de kiralık jetlerde tam kontrole sahipsiniz ve evcil hayvanınız sizinle aynı konfor ve lüksün tadını çıkarabilir.

Konforun ve Lüksün Tadını Çıkarın

Uçak kiralama yaptığınızda evcil hayvanlarınız benzersiz avantajlardan yararlanacak. Evcil hayvanınızın en sevdiği fayda, büyüklüğü ne olursa olsun, genellikle ticari uçuşlarda bir seçenek olmayan tüm uçuşu sizinle geçirmesi olacaktır. Örneğin, özel uçaklarda köpeklerle uçmak, onların bir sandık içinde toplanmalarını ve kargo ambarını koymalarını engeller – bunun yerine evcil hayvanınız kabinde dolaşabilir, size sarılabilir veya kendi koltuğuna oturabilir.

Sinirlenirlerse evcil hayvanınızı rahatlatmaya da hazırsınız. Uçuşlar evcil hayvanlar için yeni bir deneyimdir, bu nedenle kalkış, türbülans veya iniş gibi anlarda korkabilir veya kafaları karışabilir. Evcil hayvanlarınız hiç tedirgin olursa, onları rahatlatmak için orada olacaksınız.

Aynı zamanda, evcil hayvanınızla ilgili huzurun da tadını çıkaracaksınız. Evcil hayvanınız bir kargo ambarında paketlenmişse, kendinizi sürekli olarak evcil hayvanınızın güvenliği ve refahı konusunda endişelenirken bulabilirsiniz. Özel uçuşlarımızda tüylü arkadaşınız için endişelenmenize gerek yok çünkü onları her zaman ana kabinde yanınızda bulacaksınız. Ayrıca, evcil hayvanınız için ikramlar, battaniyeler, yataklar ve ticari bir uçuşa getiremeyeceğiniz daha fazlası gibi lüksleri her zaman dahil edebilirsiniz. Charter uçuşlarımızda evcil hayvanlarınıza hak ettikleri gibi davranabilirsiniz.

Evcil hayvanınızla uçmak için ipuçları

Evcil hayvanınız her zaman yanınızda olacak olsa da, yolculuğun olabildiğince sorunsuz geçmesini sağlamak için uçuştan önce, sırasında ve sonrasında yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Yasal Gereklilikleri Edinin

Uçuştan önce, hem kalktığınız ülkede hem de indiğiniz ülkede evcil hayvanlarla uçmanın yasal gerekliliklerini bildiğinizden emin olun. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde evcil hayvanların uçabilmesi için tipik olarak en az sekiz haftalık, tamamen sütten kesilmiş ve sağlıklı olması gerekir. Ayrıca aşı kanıtına ve diğer evraklara da ihtiyacınız olabilir. Uçmadan önce evcil hayvanınızın tüm kağıtlarının düzgün olduğundan emin olmak, sizin ve evcil hayvanınız için harika bir deneyim sağlamaya yardımcı olacaktır.

Veterinerle Randevu Alın

Evcil hayvanınızı uçuşunuzdan önceki 10 gün içinde veterinere getirmek iki nedenden dolayı önemlidir – gerekli belgelerinizi alabilir ve veterinere sahip olabileceğiniz soruları sorabilirsiniz. Veterineriniz, evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu tüm aşılara sahip olduğundan emin olabilir ve sağlık sertifikası alabilir. Bu aynı zamanda veterinerinize uçarken evcil hayvanınızın sağlık gereksinimlerini sorma şansınızdır. Genellikle, tıbbi olarak gerekli olmadıkça hava yolculuğundan önce evcil hayvanlara herhangi bir ilaç veya yiyecek vermemeniz önerilir, bu nedenle evcil hayvanınıza uçuştan önce ne vermeniz veya vermemeniz gerektiğini görmek için veterinerinize danışın.

Uçuştan Önce Egzersiz Yapın

Evcil hayvanınıza uçuştan önce bol miktarda egzersiz yapmak, yolculuğun mümkün olduğunca sorunsuz geçmesine yardımcı olacaktır. Yürüyüşe çıkmak, evcil hayvanınızın yabancı bir yerde olmaktan doğabilecek sinir enerjisinden kurtulmasına yardımcı olacak ve daha sonra uçakta heyecanlanmaları durumunda onları yormaya yardımcı olacaktır. Evcil hayvanınızın egzersiz yapmasına izin vermek, seyahate başlamadan önce onlara tuvalete gitme fırsatı da verecektir.

Uçuştan Önce Yiyecek ve Suyu Sınırlayın

Elbette evcil hayvanınızı aç bırakmak veya kurutmak istemezsiniz, ancak en iyi sonuçları elde etmek için uçuştan önce yiyecek ve içecek alımlarını değiştirmelisiniz. Evcil hayvanların uçuştan önce hala su içmeleri gerekecek, ancak ne kadar içtiklerini dikkatlice kontrol ettiğinizden emin olun. Onları nemli tutmak yeterli olmalı, ancak uçuş sırasında banyoyu sürekli kullanmak zorunda kalacak kadar değil.

Biraz su iyi olsa da, çoğu veteriner uçuştan önce evcil hayvanınızı hiçbir şeyle beslememenizi tavsiye eder. Bu, uçuş sırasında mide rahatsızlığını önlemeye yardımcı olacaktır. Elbette bu, evcil hayvanınıza, uçuşun uzunluğuna ve uçuşun ne zaman kalkacağına bağlıdır, bu nedenle evcil hayvanınızı en iyi ne zaman besleyeceğiniz konusunda veterinerinize danıştığınızdan emin olun.

Tanıdık Eşyaları Getirin

Uçuşlar yeni bir deneyim olduğu için evcil hayvanlar gerginleşebilir veya tedirgin olabilir. Varlığınız kesinlikle gergin duygularla mücadeleye yardımcı olacaktır, ancak tanıdık eşyaları evden getirmek de yardımcı olabilir. Bazı özel charter uçuşları, yolcuların halıya saç dökülmesini önlemek için hayvanın dinlenmesi için temiz bir battaniye getirmelerini ister. Ancak evden battaniye getirmek de evcil hayvanınıza bu yeni ortama aşinalık hissi verebilir.

Uçuşta evcil hayvanlar için getirilecek diğer harika şeyler en sevdikleri oyuncaklar, yataklar veya battaniyelerdir. Tanıdık bir yatak kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir ve oyuncaklar, aksi takdirde gergin olabilecekleri bir evcil hayvanı meşgul etmek için her zaman harikadır. Genel olarak, sakinleştirici veya tanıdık dikkat dağıtıcı şeyler sağlamak, uçuşu evcil hayvanınız için mümkün olduğunca kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Güvenlik Ekipmanlarını Kullanmayı Öğrenin

Forjet Havacılık , 15 yılı aşkın bir süredir kazasız ve olaysız olmasına rağmen, uçakta güvenlik ekipmanlarının nasıl kullanılacağını öğrenmek hala önemlidir.

Özellikle evcil hayvanlar için tasarlanmış oksijen maskeleri ve yüzdürme cihazlarının kullanımı mevcuttur, bu nedenle bir durum gerektiriyorsa evcil hayvanınızı korumak için bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun. Ayrıca, uçuşlarda suni solunum ve evcil hayvanlar için diğer ilk yardım uygulamalarına genellikle ihtiyaç duyulmazken, öğrenmek asla zarar vermez – tüylü arkadaşınızı kurtarmak için bu önemli bilgilere ne zaman ihtiyacınız olabileceğini asla bilemezsiniz!

Bir Banyo Planı Yapın

Uçuştan önce evcil hayvanlarınıza fazla yiyecek veya su vermemiş olsanız bile, yine de tuvalete gitmeleri gerekebilir. Daha uzun bir yolculuksa, bir kereden fazla gitmeleri gerekebilir, bu yüzden hazırlıklı olmanız gerekir. Evcil hayvan dostu özel jetlerin çoğunda evcil hayvanlar için tuvalet konaklama yerleri yoktur, bu nedenle en iyi düşündüğünüz banyo çözümüne hazırlıklı gelmek isteyeceksiniz. Bazı evcil hayvanlar için küçük bir çöp kutusu tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Diğer evcil hayvanlar eğitim pedleri gerektirebilir ve bunların hiçbiri işe yaramazsa, başvurabileceğiniz başka birçok ürün de vardır. Hangi stratejiye karar verirseniz verin, önemli olan, evcil hayvanınızın rahatlaması gerektiğinde bir planınızın olmasıdır.

Kulaklarını Patlatmalarına Yardım Et

Hayvanların kulakları bizimkiyle aynı çalıştığından, uçak yükselip alçaldıkça evcil hayvanınızın kulakları da patlayacaktır. Bizim için küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak hayvanları strese sokabilir çünkü genellikle tamamen yeni bir duygudur.

Kulaklarını patlatmalarına yardımcı olmak için, irtifa yaklaşık 500 fit değiştiğinde evcil hayvanlarınıza bir ikram sunabilirsiniz. Elinizde çok fazla ikram yoksa veya farklı bir yöntem istiyorsanız, evcil hayvanınıza biraz su da verebilir ve irtifa değiştikçe onları içmeye teşvik edebilirsiniz. Çiğneme ve yutma, uçak kalkarken veya inerken kulaklarını patlatmalarına yardımcı olacaktır.

Uçuş Sonrası Atıştırmalıklar ve Egzersiz Yapın

Özellikle tamamen yabancı bir bölgeye varırsanız, evcil hayvanınız uçtuktan sonra yorgun, gergin veya yönünü şaşırmış olabilir. Ayrıca, evcil hayvanınız uçuştan önce veya uçuş sırasında fazla yemek yemediyse, muhtemelen aç olacaklardır! Evcil hayvanınızın tipik yemeğini uçuştan indikten sonra yenecek şekilde paketlediğinizden emin olun. Evcil hayvanınız kafeslerine kapatılmamış olsa da, özellikle uçuş iki veya üç saatten uzunsa, muhtemelen uçuş sırasında ihtiyaç duydukları tüm egzersizi alamamışlardır. Uçaktan indikten sonra, evcil hayvanınızın egzersiz için daha fazla fırsat vererek enerjilerini tüketmesine izin verin.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir