Özel Uçak ve Jet Kiralama Hizmetleri

BirJetKirala Jet ve Helikopter Kiralama

Post Page

Anasayfa /Dünyanın En Pahalı Özel Jetleri

Dünyanın En Pahalı Özel Jetleri

Dünyanın en pahalı özel jetleri nelerdir? Sahiplerine teslim edilen uçakların toplam maliyetinden bahsediyorsak, cevap her zaman: büyük ünlülerin ve önemli kişilerin sahip olduğu büyük jetler. Büyük lüks jetleri genellikle yüz milyonlarca dolara satın alınır. Daha sonra yüz milyonlarca kişi için özelleştirilebilirler. Mini konser salonlarından ve kaplıcalardan konferans süitlerine ve büyük duşlara kadar, para kiralık uçak hemen hemen her şeyi satın alabilir!

Bununla birlikte, en pahalı özel jetler listemiz, en iyi modellerin taban fiyatına odaklanmaktadır.

Turboprop, çok hafif, hafif, süper hafif ve orta boy jet kategorilerinde güzel ve lüks uçaklar varsa, uçak kiralama ve satın alma için benzersiz lüks, alan veya performans sunan daha büyük kiralık jetlere odaklanacağız.

En Pahalı Süper Orta Ölçekli Özel Jetler

Challenger 3500 – yaklaşık 28 milyon dolar

Challenger 3500, Eylül 2022’de hizmete giren Challenger 300/350 süper orta boy özel jet kategorisinde en çok satan uçağın evrimidir. Challenger 300/350 veya 3500 için kiralama maliyeti saatte yaklaşık 5.300 $ ‘dır. Bu fiyata hangi olanaklar dahildir?

9 Yolcuya kadar konforlu koltuklar (10’u kuşaklı lav koltuklu), düz zemin, son teknoloji oturma ve kabin deneyimi (doğrudan amiral gemisi Global ailesinden geliyor)

Yolcuların varış yerlerine taze ve dinlenmiş olarak gelmelerini sağlamak için kategorideki en düşük kabin basıncı yüksekliği

Menzil: 8 yolcu ile 3.200 nm, transatlantik uçuşlara izin veriyor

Alternatif Uçaklar

yaklaşık 21 milyon dolara mal olan Embraer Praetor 600, sınıfının en uzun menzillerinden birine (4.018 nm) sahip. Sessiz kabini ayrıca 8-10 yolcu kapasitelidir. Saatlik kiralama ücreti: 5.200 dolar.

Alıntı Boylamı: hizmette olan en büyük Cessna uçağı, 9 yolcuya kadar, saatlik ücret: 5.300 USD

En pahalı Ağır ve Ultra Uzun Menzilli Uçaklar

Gulfstream G500 – yaklaşık 50 milyon dolar

Gulfstream G500, tamamen yeniden tasarlanmış bir kabini ve daha uzun menzili (yakl. 2018 yılında hizmete giren 5.200 nm). Bu uçağı kiraladığınız bir saat için saatte yaklaşık 10 bin dolar ödeyeceksiniz. Bakalım bu uçak hangi olanakları sunuyor:

Düz zemin, 15 kişiye kadar konfigürasyona sahip 3 bölgeli (uçağın arkasında biraz mahremiyet sağlayan) stand up kabin (13 kişilik standart konfigürasyon),

İş havacılığındaki en büyük pencerelerden giren en doğal ışık,

Pilotların sevdiği son teknoloji Fly-by-wire teknolojisi (joystick).

Global 7500 – Yaklaşık 75 milyon dolar

Global 7500 uçağı, 7.700 nm’ye kadar olan bir iş jeti için en uzun menzildir. Ana süite ve bazı konfigürasyonlarda kalıcı bir kraliçe yatağa izin veren 4 bölgeli bir kabine sahiptir. Bu ultra uzun menzilli iş jetinin kiralama maliyeti saatte yaklaşık 14 bin dolar. Bu fiyata ne gibi faydalar dahildir?

Lavaboda ayakta duş imkanı,

Lezzetli yemekler hazırlamak için tam boy mutfak,

Uzun uçuşlarda uzun mürettebat için özel mürettebat dinlenme alanı, kabindeki yolculara mahremiyet sağlar,

16 Yolcu kapasiteli kabin (14 kişilik standart konfigürasyon),

İsteğe bağlı olarak dünya çapında yüksek hızlı KA-band WiFi mevcuttur.

Falcon 8X – Yaklaşık 65 milyon dolar

Efsanevi Falcon 8X, 6.450 nm’ye kadar menzile sahip 3 motorlu bir uçaktır. Bu uçağı seçerken ne gibi kolaylıklar bekleyebilirsiniz?

12 ila 14 kişilik standart konfigürasyona sahip üç bölgeli kabin,

Zorlu hava koşullarında (kısa pistler, sıcak ve yüksek iklimler vb.) En iyi uçak performansı.)

En Pahalı VIP Uçaklar

Ünlüler yüzlerce yolcu taşımak için tasarlanmış uzun mesafeli uçakları satın aldığında, maliyet burada bitmiyor. Bu uçaklar özel jetler olarak yapılandırılır veya güçlendirilir ve sahiplerinin gereksinimlerine göre özelleştirilir. Bitmiş ürün 400-600 milyon dolara mal olabilir. Gökyüzü, tamamen özelleştirildiği için iç konfigürasyon açısından sınırdır, ancak bekleyebilirsiniz:

büyük veya birden fazla duş odası

tam boy ve / veya çoklu kadırga

toplantı odaları veya yemek odaları

bir veya daha fazla yatak odası ve / veya bir veya iki VIP süit, ebeveyn banyolu ve bazen bir çalışma veya giyinme odası da

en son teknoloji

birinci sınıf olanaklar ve üst düzey yüzeyler.

Boeing iş jetleri

Boeing’in birinci sınıf jetleri Bbj’ler (Boeing Business Jets) olarak bilinir. BBJ 777X gibi en yeni modellerden bazıları, donanımsız temel uçak için yaklaşık 400 milyon dolara mal oldu. 777X, piyasadaki en uzun menzilli özel jettir. 11.500 nm’nin üzerinde bir menzile sahiptir ve görkemli konforda 100’e kadar yolcu taşır.

Airbus Kurumsal Jetleri

Boeing gibi Airbus da mevcut dar ve geniş gövde modellerine göre bir dizi VIP uçağı piyasaya sürdü. En yeni geniş gövde olan ACJ350, gerekli özelliklere bağlı olarak 300 milyon ila 375 milyon dolar arasında değişiyor. 11.100 nm menzile sahiptir ve 25 yolcu kapasitelidir. En son dar gövde olan ACJ220, sadece 81 milyon dolarlık bir keskin nişancı.

İçerik ara

Kategoriler

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir